Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kozí mléko

5. 5. 2014

 KOZÍ MLÉKO?

TOHLE VÁS PŘEKVAPÍ!

 

 

Toužíte po „elixíru zdraví a krásy“? Pak určitě vyzkoušejte kozí mléko a výrobky z něj.

Kozí mléko je totiž výborné na problematickou pleť, chrání vaši imunitu, pozitivně působí proti civilizačním chorobám, hodí se do redukčního jídelníčku a pít jej mohou i děti a alergici. A věděli jste, že je mnohem méně tučné než kravské mléko, a proto se hodí pít i při dietě?

 9572951_jbwny-7yxnuyh7oylrlgoocziauzzri4hf8tajrhyfq.jpg

Účinky kozího mléka na zdraví jsou dokázány nejenom staletími užívání, ale jsou také podloženy mnoha vědeckými studiemi. A jaké jsou jeho hlavní výhody? Je lehce stravitelné, pozitivně působí na imunitní systém, příznivé účinky má také při kloubních onemocněních a je často doporučováno jako prevence nádorových chorob. Působí antistresově, reguluje vlhkost pleti a zlepšuje onemocnění kůže.

 

 

Obsahuje minerální soli, vápník, hořčík, sodík, draslík a fosfor. „Ve 250 ml kozího mléka přijmete až 30 % doporučeného denního příjmu vápníku a je známé, že právě vápník se hodí při redukční dietě – pomáhá totiž metabolismu štěpit tuky," tvrdí výživový odborník Ladislav Škába. Hořčík navíc chrání srdce před kardiovaskulárním onemocněním a snižuje krevní tlak. Také obsahuje vitaminy A, skupiny B, C, D, E a kyselinu listovou. Kozí mléko je cenným zdrojem bílkovin – s jedním hrnkem kozího mléka přijmete až 18 % kvalitní bílkoviny. Lepší stravitelnost je způsobena složením tukových částic, které se podobají mateřskému mléku. Když máte s pitím samotného kozího mléka problémy, lze si zakoupit čaj s jeho přídavkem.