Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vojenské muzeum Lichkov

9. 6. 2014

 Vojenské muzeum Lichkov se nachází na západním okraje obce, cca. 200metrů od silnice č.312 (mezi Lichkovem a Mladkovem).

Areál muzea je zřetelný siluetou pancéřového prvku na objektu předválečného těžkého opevnění, ve kterém jsou v současné době umístěny následující expozice :

  • Historie československého opevnění
  • Historie československé armády
  • Naši vojáci na západní a východní frontě
  • Obrněná vozidla v Československu v letech 1918 - 1945

Exteriér pěchotního srubu K –S-32 doznal zásluhou členů samostatné sekce Difrologického klubu o.s. , ForteG, podstatných změn a to především na pravé části, kde byly doplněny chybějící pancéřové prvky – tedy střílny hlavních zbraní a pancéřový zvon. Značnou materiální pomoc při rekonstrukci poskytla Obec Lichkov, na jejíchž pozemcích se objekt nachází.
Interiér srubu je používán pro výše zmíněné expozice, po vyčištění od suti, byl ponechán ve stavu, v jakém se nacházel po 60-ti letech devastace. Vlastní expozice jsou umístěny ve vitrínách a celý interiér je elektricky osvětlen.
V těsné blízkosti ( cca.80metrů) se nachází i další objekt předválečného těžkého opevnění, samostatný pěchotní srub K-S-31, u kterého dosud proběhly pouze základní udržovací práce a jehož interiér je využíván k příležitostným vystávám. 
Expozice Vojenského muzea Lichkov jsou přístupny v termínech společných víkendů nebo během pracovních akcí. Data jsou umístěna zde 
Dále jsou k dispozici v Infocentru obce Lichkov.
Prohlídka expozic trvá cca. 30 – 50min, k dispozici jsou i průvodci, teplota v interiéru je od 2°C do 10°C, doporučujeme tedy teplé oblečení. 
Základní vstupné je 20,-Kč, školy v přírodě, turistické oddíly a skupiny nad 20 osob se mohou domluvit na individuálním vstupném.
V pokladně muzea je možno zakoupit modely, pohlednice a také turistické známky.
Vojenské muzeum Lichkov je turistickým známkovým místem č.1308

Muzea v KPO

p8250004.jpg

FOTOGALERIE